• Shqip
 • English
 • E diel, 22 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Politikë Të gjitha

  LSI po shkon aty ku e nisi?


  Lëvizja Socialiste për Integrim është një parti që ka dalë nga Partia Socialiste dhe mesa duket dalëngadalë po rikthehet sërish andej nga doli.

  Kur Spartak Braho u pa në listat e PS bëri jo pak përshtypje. Ndërsa sot Luan Rama u pa krah socialistëve, në Kongresin e PS të mbajtur në Durrës ku u prezantua programi elektoral. Nuk ka asnjë anomali se socialist ka qenë. Ministër i Brendshëm dhe më herët edhe Kryeredaktor i “Zërit të Popullit”, organ mediatik i Partisë Socialiste.

  Por hera-herës i kemi dëgjuar edhe agresivë në politikë, ndaj partisë mëmë. Por si mamaja që i fal gjithmonë bijtë e saj. Siç tha edhe Kryeministri, siç nënë Aneta që ia hap derën edhe kur shon vonë, edhe pse nuk ia kthen as 1 % të dashurisë.

  Pyetja që lind është, a mos vallë LSI po i kalon të rinjve, ndërsa të vjetrit po kërkojnë sërish një vend aty ku e nisën, në PS?

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690