• Shqip
 • English
 • E premte, 17 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Politikë Të gjitha

  Lobimi rus në SHBA/ Balla: Pse mungon akuza e dytë kundër Bashës?


  Socialisti Taulant Balla ngre dyshime për heshtjen e PD-së lidhur me dërgimin e dosjes për lobimin rus kundër Lulzim Bashës në Gjykatë.

  Kreu i grupit parlamentar të PS-së ngre pyetjen pse mungon akuza e dytë e ngritur ndaj Bashës, veç asaj të falsifikimit, ajo për pastrim të produkteve të veprës/veprimtarisë kriminale.

  “Heshtje e madhe për dërgimin në Gjykatë të të pandehurit Lulzim Basha vetëm me akuzën si falsifikator. Gjykata të bëjë drejtësi & të zbardhë edhe akuzën për pastrim të produkteve të veprës/veprimtarisë kriminale. Kush është burimi i L.Basha për 500 mijë dollarë dhe si u transferuan ato?

  L.Basha nuk mund të gjykohet vetëm si falsifikator. Prokuroria në dokumentin e bërë publik ka vërtetuar pagesën 500 mijë dollarë vepra tjetër penale për të cilën u akuzua “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale” qëndron. Pse në konkluzion kjo akuzë mungon?”, shkruan Balla në “Twitter”./ Tiranapost.al

  675 mijë dollarët e lobimit rus në SHBA. Dosja për Bashën dhe dy zyrtarët e PD mbërrin në Gjykatë

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post