• Shqip
 • English
 • E premte, 17 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Lleshaj pret në zyrë ambasadorin e BE-së, të SHBA-ve dhe të Britanisë


  Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka pritur sot në një takim ambasadorin e BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, të ngarkuarën me punë të Ambasadës amerikane në Tiranë, Leyla Moses- Ones dhe ambasadorin e Britanisë, Duncan Norman.

  Takimi po zhvillohet në zyrën e tij në ambientet e Ministrisë së Brendshme.

  Ende nuk dihen detaje për arsyen e takimit, ndërsa mendohet se lidhet me situatën post-tërmetit.

  Kujtojmë se ditën e djeshme Soreca, Leyla dhe ambasadori gjerman takuan kryeprokurorin e ri Olsian Çelën, lidhur me hetimet e përgjegjësve të tërmetit dhe zhvillimet për krijimin e SPAK./ Tiranapost.al

  Tërmeti/ BE, SHBA dhe Gjermania takim me kryeprokurorin: Mbështetje aksionit për ndjekjet penale

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post