• Shqip
 • English
 • E shtunë, 14 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Rajoni Të gjitha

  Nuk u arrestova, jam i lirë! Vëllai i Ramush Haradinajt tregon çfarë ndodhi në Aeroportin e Vjenës


  Edhe vetë vëllai i kryeministrit të Kosovës, Daut Haradinaj, njëherazi deputeti i AAK-së, reagoi fillimisht me një foto live lidhur me lajmin e publikuar nga mediat se është ndaluar në Vjenë.

  Si për të treguar se i ka marrë spekulimet me sportivitet, Haradinaj pozon i buzëqeshur dhe me një veshje “casual”. “Live nga Vjena”, shkruan Daut Haradinaj, për të dëshmuar se nuk ndodhet i arrestuar.

  Më pas ai vendosi që të sqaronte edhe me fjalë atë që ndodhi në Aeroportin e Vjenës.

  “Lajmi nuk është i vërtetë, ishte vetëm një konsultë disa minutëshe me policinë në aeroport. Nuk ka të bëjë as me ndalim dhe as me arrestim. Jam në Vjenë i lirë dhe duke u bazuar në planin tim. Falënderoj policinë dhe shtetin austriak për korrektësinë e vazhdueshme, si në këtë rast, ashtu edhe në mbështetjen e vazhdueshme të cilën ia kanë dhënë Kosovës pa rezervë. Mesazhi im për miqtë dhe dashamirët të shqetësuar, jam i lirë dhe jam shumë mirë. Shumë shpejt takohemi në Kosovë – i falënderoj të gjithë për mbështetjen”, u shpreh Haradinaj për “Klan Kosova”./ Tiranapost.al

  Ndalohet në Vjenë vëllai i kryeministrit Ramush Haradinaj? Lajmi hidhet poshtë nga zv/ministri

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post