• Shqip
 • English
 • E hënë, 19 Gusht 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Politikë Të gjitha

  Lista/ 33 parti janë regjistruar për zgjedhjet vendore, 5 janë aleatë të Bashës


  33 parti do të marrin pjesë në zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Deri tani në KQZ janë regjistruar 25 parti, ndërsa kanë aplikuar për t’u regjistruar 8 parti të tjera.

  5 nga partite e regjistruara  dikur kanë qenë aleatë të Bashës. Bashkimi Demokrat Shqiptar me kryetar Ylber Valteri, Partia Ora e Shqipërisë e drejtuar nga Zef Shtjefni, Bashkimi Liberal Demokrat e drejtuar nga Arian  Starova, Partia për Liri, Demokraci dhe Etikë e Arian Galdinit, si dhe Partia Kombëtare Konservatore   e drejtuar nga Kujtim Gjuzi.

  E marta është afati i fundit per regjistrimin ne zgjedhje. Në zgjedhje pritet të regjistrohet edhe partia e re e Rudina Hajdarit, Bindja Demokratike.

  REGJISTRUAR

  ALEATË TË RAMËS

  1. Partia Socialiste e Shqipërisë Edi Rama

  2. Partia Socialdemokrate Shqiptare Skender Gjinushi

  3. Partia e Gjelbër Edlir Petanaj

  4. Partia Kristian Demokrate Dhimitër Muslia

  5. Partia Aleanca Demokristiane Zef Bushati

  6. Partia Socialiste e Moderuar Gjergji Koja

  7. Partia Unitetit Kombëtar Idajet Beqiri

  8. Partia Emigracionit Shqiptar Kostaq Papa

  9. Personat me Aftësi të Kufizuar Gjovalin Shqalshi

  10. Partia Lëvizja Punëtore Shqiptare Genci Sakaj

  11. Partia e të Drejtave të Mohuara Ilir Vata

  12. Demokracia e Re Europiane Koçi Tahiri

  13. Aleanca për Barazi dhe Drejtësi Europiane Valentino Mustaka

  14. Partia Demokrate për Integrim dhe Prosperitet Kujtim Muça

  15. Partia Ardhmëria Shqiptare Emin Subashi

  16. Minoriteti Etnik Grek për të Ardhmen Kristo Kiço

  17. Partia për Demokraci dhe Solidaritet Gaqo Apostolo

  18. P. Për Mbrojtjen e të drejtave te emigranteve Ymer Kurti

  19. Partia Komuniste e Shqipërisë Qemal Cicollari

  ALEATË TË BASHËS

  20. Partia Bashkimi Demokrat Shqiptar Ylber Valteri

  21. Partia Ora e Shqipërisë Zef Shtjefni

  22. Partia Bashkimi Liberal Demokrat Arian Starova

  23. Partia për Liri, Demokraci dhe Etikë Arian Galdini

  24. Partia Kombëtare Konservatore Kujtim Gjuzi

  JASHTË KOALICIONEVE

  25. Partia për Mbrojtjen e te Drejtave të Puntoreve Kadri Isufaj

  KANË BËRË KËRKESË NË KQZ, REGJISTROHEN TË MARTËN

  JASHTË KOALICIONEVE

  1. Fryma e Re Demokratike Bamir Topi

  2. Lista e Barabartë Ben Blushi

  3. Partia Zgjidhja Koço Kokëdhima

  ALEATË TË RAMËS

  4. Partia Demokracia Sociale Paskal Milo

  5. Partia Ligj dhe Drejtësi Spartak Ngjela

  6. Partia Socialpuntore Shqiptare Ramadan Ndreka

  7. Partia e Reformave Demokratike Krenar Rryçi

  8. Pajtimi Kombëtar Shqiptar Spartak Dobi

  NË KUSHTE PËR T’U MOS REGJISTRUAR. NUK KA KTHYER FONDET

  1. Partia Aleanca Demokratike Shqiptare Eduart Abazi./Referuar shqiptarja/Tiranapost