• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 11 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Liria e Shqipërisë nuk është në shitje. Ambasadorja amerikane: Nuk lëkundeni nga Kina


  Shqipëria është e vendosur në partneritetin e saj me Amerikën dhe nuk lëkundet nga Kina apo Rusia. E bindur në fjalën e saj, ambasadorja amerikane e ndarkuar në detyrë, Leyla Moses-Ones, tha se vendi jonë nuk e shet lirinë.

  “Është një infrastrukturë komplekse dhe kritike. Kjo është një çështje shumë e rëndësishme. Ka vende kaq të palëkundura në botë në këtë partneritet dhe Shqipëria në bën shumë krenarë. Strategjia e Kinës është për të përdorur marrëveshjet infrastrukturore. Por e kam thënë që Shqipëria e ka deklaruar se disa gjëra nuk janë për shitje. Liria nuk është për shitje, sigurisht që e vlerësoj shumë” tha ajo.

  Kjo deklaratë u bë gjatë konferencës ‘Demokracia përballë rrezikut të teknologjisë’./ Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post