• Shqip
 • English
 • E diel, 26 Maj 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Letra/Shkodra i jep fund protestës, tërhiqet kryetari i këshillit studentor dhe sekretarja


  Pas pranimit të kërkesës nga ana e ministres së Arsimit, e cila hoqi pagesën për provimet e mbartura duket se studentët e Shkodrës kanë pranuar t’i japin fund protestave.

  Të paktën këtë njofton kryetari i këshillit studentor Hysmir Idrizi i cili përmes një letre i bën thirrje studentëve që të frekuentojnë procesin e rregullt mësimor.

  Po kështu është tërhequr nga protesta edhe sekretarja e këshillit studentor Albana Bushati./Tiranapost.al