ShowbizTe gjithaTIP top

Ky lajm për Ndriçim Xhepën do na trishtojë të gjithëve


Ndriçim Xhepa vuan prej disa kohësh nga një sëmundje serioze dhe ky është një lajm i rëndë. Ikona e kinematografisë shqiptare e ka pasur të nevojshëm kurimin në një klinikë jashtë vendit.

Qeveria ka miratuar një fond prej 5 milionë lekësh të reja për mbulimin e shpenzimeve të artistit. Ky fond do të përballohet nga Fondi i Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor, ndërkohë që bashkë me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale janë të ngarkuara për zbatimin e këtij vendimi.

Ajo që urojnë të gjithë adhuruesit e Ndriçim Xhepës është shëndeti i tij.

F.H/Tiranapost.al

Na kontaktoni: 0684084690 /email: [email protected]

Komento:

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *