• Shqip
 • English
 • E hënë, 9 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Të gjitha

  Ky është qyteti shqiptar ku ka më shumë vajza shofere


  Nëse mendoni se në Tiranë ka më shumë vajza shofere, nuk është përgjigjja e duhur. Qarku i Tiranës renditet i treti në 2018-n për pajisjen e vajzave me leje drejtimi në 2018-n.

  Në vend të parë, për numrin më të lartë të lejeve të drejtimin në raport me popullsinë renditet qarku i Durrësit. Sipas të dhënave në 2018-n të INSTAT u pajisën me leje drejtimi 22 gra për çdo 1000 banorë gra që numëron ky qark.

  Në vend të dytë, sipas Monitor, renditet qarku i Lezhës, ku për çdo 1000 gra u pajisën me leje drejtimi 19,ndjekur nga Tirana dhe Shkodra me përkatësisht 17 dhe 16 gra të pajisur për 1000 banore gra.

  Në Elbasan në 2018-n u lëshuan 12 leje drejtimi për 1000 gra. Në fund të renditjes renditen korçaret./ Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post