• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 11 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Ky është kandidati për ambasador në Turqi që del sot para komisionit të Politikës së Jashtme


  Sot në orën 11:00 Komisioni për Politikën e Jashtme do të ketë një seancë dëgjimore me kandidatin për ambasador në Turqi, Kastriot Robos, pasi ambasadori aktual Gent Gazheli nuk do ketë më postin e ambasadorit.

  Por kush është Kastriot Robon?

  Më herët ka mbajtur postin e ambasadorit të Shqipërisë në Danimarkë, por u lirua nga detyra me firmën e presidentit Meta, me datë 31 korrik të vitit 2018. Në këtë datë, Meta dekretoi lirimin nga detyra të 6 ambasadorëve dhe emërimin në detyrë të 7 diplomatëve të tjerë.

  Ndërsa Gent Gazheli e mori detyrën e ambasadorit shqiptar në Turqi me 9 shkurt 2016 me firmën e Bujar Nishati. Më herët ka mbajtur postin e drejtorit të Përgjithshëm të Drejtorisë së Parandalimit dhe pastrimit të Parave./ Tiranapost.al. 

  Gent Gazheli

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post