• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 13 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Të gjitha Tech

  Kush ka iPhone, t’i bëjë shpejt Update


  Ekspertët e Google që merren me zbulimin e viruseve dhe problematikave të tjera në telefona kanë zbuluar se iOS Apple është ‘infektuar’. Kompania e cila ka krijuar platformën rivale Android, nuk ka treguar ende se për çfarë bëhet fjalë por këshillon të gjithë përdoruesit e iPhonëve të bëjnë update.

  Siç shkruajnë ekspertët e Google janë zbuluar 6 lloje sulmesh, një prej të cilave sjell një mesazh i iMessage dhe nëse e hap bllokohet telefoni, por ka gjasa që të të vidhen edhe të dhënat. Për të përditësuar telefonin dhe për ta pastruar duhet të bësh updaten e ri iOS 12. 4. Google thotë se jo vetëm në këtë rast por gjithmonë përdoruesit e iPhone duhet të bëjnë update, për tu mbrojtur nga viruset, por edhe për çështje sigurie./ Tiranapost.al. 

  Credit: Getty Images/Apple

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post