• Shqip
 • English
 • E hënë, 17 Shkurt 2020
 • Shqip
 • English
 • Moti Të gjitha

  Kujdes! Sot arrijnë temperaturat deri në 39°C


  Moti – E shtunë, 15 Qershor 2019

  —————————————————————-

  Sipas MeteoAlb: Zhvillimi i një qëndre e presionit të lartë atmosferik mbi Mesdhe me ndikim deri në vendin tonë do të kushtëzojë kushtet e motit. Për pasojë: alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta do të DOMINOJNEnë zonat malore, Por kthjellime në bregdet.

  Pasditja mbetet sërisht me kthjellime në pjesën më të madhe të vendit por vranësira të shpeshta shfaqen përgjatë kufirit lindor.

  Temperaturat e ajrit do të rriten në të dy vlerat ditore duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 20°C mëngjesi deri në 39°C mesdita.

  Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 25 km/h, nga drejtimi Veriperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim 2 ballë./ Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post