• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 18 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Kujdes! Gratë shtatzëna duhet të bëjnë vaksinën kundër gripit


  Gripi është sëmundja sezonale dhe shumica preken për shkak të virusit që përhapet, sidomos në këtë periudhë ku jemi tani. Për këtë Inspektoriati i Shëndetit Publik u bën një apel, veçanërisht grave shtatzëna që të shkojnë dhe të bëjnë vaksinën kundër gripit. Përmes një postimi në Facebook, ku sqaron se vaksina ndaj gripit ndihmon gruan shtatzënë dhe fetusin, shton se kjo vaksinë ndihmon fëmijën edhe në vitet e para të jetës, duke krijuar imunitet nga virusi. Më poshtë keni postimin e plotë. /Copyright/ Tiranapost.al. E.B

  No photo description available.

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690