Aktualitet Politikë Te gjitha

Kryeprokurori i ri/ Zyra e BE në Tiranë: Kuvendi të respektojë ligjin. Me pak fjalë Llalla hap krahun


Pas reagimit të ambasadorit të SHBA-së në Tiranë për zgjedhjen e Kryeprokurorit në vendin tonë, vjen edhe reagimi zyrtar i delegacionit të Bashkimit Europian.

“Ligji për organizimin dhe funksionimin e prokurorisë parashikon dispozita të qarta transitore – siç konfirmohet nga EURALIUS dhe OPDAT në opinionin e tyre në Kuvend. Ne e ftojmë Kuvendin të procedojë në respekt të plotë të ligjit”, thuhet ne reagimin e BE./ Copyright Tiranapost.al

Komento:

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *