• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 19 Qershor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Kryeministria pastrohet nga boja e opozitës


  Godinës së kryeministrisë i është rikthyer pamja normale, pasi muret janë pastruar nga boja e hedhur nga protestuesit e opozitës.

  Protesta e së shtunës e opozitës u shoqërua me akte dhune.

  Militantë të PD-LSI sulmuan me bojë dhe sende të forta kryeministrinë, ndërsa më vonë u përplasën edhe me policinë, ku mbetën të plagosur 5 efektivë./Tiranapost/A.C