• Shqip
 • English
 • E hënë, 18 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Politikë Të gjitha

  Kryeministri italian Conte vjen për herë të parë në Tiranë, kjo është axhenda e takimit me Ramën dhe Metën


  Giuseppe Conte sot vjen në Tiranë për një vizitë zyrtare. Kryeministri Italian do të takohet me kryeministrin Rama, sipas axhendës në orën 15:30 në Pallatin e Brigadave që do të pasohet me një konferencë të përbashkët për shtyp, ndërsa në orën 17:30 do të takohet me presidentin Ilir Meta, në zyrën e tij.

  Conte vjen për herë të parë në Shqipëri, në një vizitë zyrtare. Kjo vizitë vjen pak ditë para vendimit të BE-së për negociatat me Shqipërinë, ndërkohë që flitet se sot ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të BE-së do të mblidhen në Luksemburg ku do të diskutojnë për negociatat me dy vendet, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut./ Tiranapost.al. E.B

  Image result for Giuseppe Conte

   

   

   

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post