• Shqip
 • English
 • E enjte, 12 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Rajoni Sport Të gjitha

  Kosova është Serbi! Historia e dronit në stadium do të përsëritej në Prishtinë


  Kjo pankartë me mbishkrimin “Kosova është Serbi” e kapur në dron do të shpalosej gjatë ndeshjes Kosovë-Çeki në stadiumin “Fadil Vokrri”.

  Por ideatorët u ndaluan nga Policia e Kosovës, ndërsa për ndalimin e tyre reagoi edhe Ministria e Jashtme çeke.

  “Shtetasit çekë janë intervistuar në Komisariatin në Ferizaj, 40 kilometra larg Prishtinës. Pas intervistimit, rreth orës 2:00 të së shtunës janë liruar. Ambasada është në kontakt me të ndaluarit, dhe janë duke shkuar për në Prishtinë”, ka thënë zëdhënësi i Ministrisë, Robert Rehak, shkruan irozhlas.cz.

  Lidhur me këtë a pasur reagime edhe nga Shoqata e Futbollit të Republikës së Çekisë, e cila u shpreh se kundërshton çdo sjellje të ngjashme të tifozëve që lidhin politikën me sportin./ Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post