• Shqip
 • English
 • E hënë, 14 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Koscielny refuzon udhëtimin në SHBA


  Arsenali ka njoftuar me anë të faqeve zyrtare se mbrojtësi Laurent Koscielny ka refuzuar të udhëtoj me klubin në përgatitjet para-sezonale në SHBA.

  Klubi londinez është ndarë i habitur me veprimin e fundit të kapitenit të tyre, Laurent Koscielny.

  Francezi ka refuzuar udhëtimin me klubin në SHBA dhe këtë e ka njoftuar vet Arsenali me anë të faqeve zyrtare.

  “Laurent Koscielny ka refuzuar të udhëtojë në SHBA për turneun tonë para-sezonal”.

  “Jemi shumë të zhgënjyer nga veprimet e Laurent, të cilat janë kundër udhëzimeve tona”.

  “Shpresojmë ta zgjidhim këtë çështje dhe nuk do të japim asnjë koment të mëtejshëm në këtë kohë”, thuhet në njoftimin e Arsenalit.

  Arsyeja e këtij veprimi të francezit nuk dihet saktësisht, por thuhet se është i interesuar të largohet këtë verë nga Emirates. /XH.K

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690