• Shqip
 • English
 • E hënë, 20 Maj 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Konflikti për pronat, i riu qëllon me armë pronarin e një furre buke


  Një i ri ka rënë në prangat e policisë pasi ka plagosur me armë pronarin e një furre buke në Kavajë.

  26-vjeçari më inicalet S.T., rreth orës 05:15 të mëngjesit të sotëm, në qytetin e Kavajës në ambientet e një furre buke, për shkak të një konflikti pronësie ka plagosur me armë gjahu pronarin e furrës, shtetasin E. K., 60 vjeç.

  60 vjeçari momentalisht ndodhet në spital nën kujdesin mjekësor dhe është jashtë rrezikut për jetën. I riu do të gjykohet për veprën penale “Vrasje me dashje e mbetur në tentativë”./Tiranapost/A.C