• Shqip
 • English
 • E diel, 15 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Modë Nën lupën e Stela Sallakut Të gjitha TIP top

  Këtë vjeshtë nuk do kesh nevojë për këpucë të zeza


  Cilido të jetë trendi, kur bëjmë blerje, dora na shkon instinktivisht tek ato dreq këpucësh të zeza, apo “noir”, siç i thonë francezët. Nuk janë as të bukura, dhe as kanë ndonjë gjë të veçantë.

  Thjesht janë komode në kombinim, dhe na bëjnë paksa dembele, sepse i veshim me gjithçka ç’të kemi në dollap. Ndoshta nuk është keq të kesh një palë të tilla, në raste emergjence, por nuk ndodh ashtu. Tentojmë të blejmë nja 5 palë, thjesht për siguri.

  Ja që këtë vjeshtë, nuk kemi nevojë për këpucë apo çizme të zeza. Sepse të gjitha nuancat trend, shkojnë me njëra-tjetrën. Madje, duken aq bukur, sa nuk ka nevojë as për aksesorë të rënduar.

  Foto nga Pinterest

  Ja për shembull, shapkat e bardha, që me siguri i keni blerë vjet, i vishni ende dhe këtë sezon.

  Foto nga Instagram

  Natalia Barbieri, sugjeron që leopardin ta kombinoni me printin e ngarkuar. Mund të jetë me pika apo dhe si ky në foto.

  Foto nga Pinterest

  Kontrastojini ngjyrat e ftohta me neutralet. Ose dhe me vijat. Koleksionet e reja janë plot me ide se si të kombinosh edhe printet më të vështira. Poshtë tek galeria keni disa ide direkt nga rrjetet sociale.

  Na thoni cilat ide ju frymëzuan të krijoni kombinime të guximshme.

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post