• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 11 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha Web TV

  Këtë intervistë të Ronaldos nuk duhet ta humbisni!


  Në një intervistë për FIFA-n, Kristiano Ronaldo zbulon të fshehtat e tij jashtë fushe. Portugezi ka folur për gjërat që i pëlqejnë në jetë. Duke filluar që nga dashuria e fortë më të birin, muzikën që e dëgjon dhe pjata më e mirë që di t’ia përgatiti mamaja. Një intervistë nga ato që nuk duhet humbur me yllin e Realit të Madridit që ka fituar pothuajse gjithçka në jetë.

  Cili është goli më i bukur në karrierë?
  Gjithmonë them ai që e kam shënuar i fundit është më i rëndësishmi.
  Pjesa më e mirë të jesh Kristiano Ronaldo?
  T’i bëj njerëzit e lumtur.
  Mbrojtësi më i mirë që kemi luajtur kundër?
  Është e vështirë ta zgjedh një. Jam përballur me shumë mbrojtës fantastik.
  Dita më e lumtur në jetë tuaj?
  Kur më lindi djali.
  Kënga e juaj e preferuar?
  Nuk kam një këngë të vetme, por shumë këngë. Më pëlqen muzia upbeat, sikurse edhe ajo rege.
  Gjëja më e bukur që të ka thënë djali ty?
  Baba (Papa), të dua dhe ti je më i miri në botë.
  Qyteti më i mirë në Portugali?
  Funchal, në ishullin e Madeiras.
  Stadiumi më i mirë që ke luajtur?
  “Santiago Bernabeu”.
  Pjata më e mirë që e përgatiti mamaja juaj?
  Merluc (Lloj peshku)!

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post