• Shqip
 • English
 • E martë, 16 Korrik 2019
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Showbiz Të gjitha TIP top

  Këta janë 10 finalistët e parë të Eurovizionit


  Nata e parë e Eurovizionit nxori dhe 10 finalistët e parë të cilët do të këndojnë në finalen e madhe më 18 maj, mbrëmjen e së shtunës.

  Po cilët janë ata?

  Graqia, Serbia, Qipro, Bjellorusia, Australia, Estonia, Islanda, Sllovenia, Republika Çeke dhe San Marino.

  Kujtojmë se Shqipëria ende nuk ka konkurruar. Jonida Maliqi do të ngjitet në skenën e Tel Aviv në 16 maj, gjysmë finalen e dytë, pra nesër në mbrëmje.

  *Ky post u përshtat nga Eurovision dhe është realizuar nga Fabjola Hije.