• Shqip
 • English
 • E hënë, 20 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Kërkuan ndihmë në Durrës, shpëtohet jahti italian me 7 turistë


  Moti i keq në Durrës shkaktoi probleme për mjetet lundruese. Një jahtin me flamurin italian, ku ndodheshin 7 persona, mësohet se kishte pësuar defekt në det 5 milje nga porti.

  Mjeti lundrues ishte nisur nga Korfuzi për në Kroaci, por kishte mbetur në mes të detit dhe i kërkoi ndihmë Kapitanerisë së Portit Durrës

  Kjo e fundit bëri të mundur rimorkimin deri në port./ Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post