• Shqip
 • English
 • E hënë, 20 Maj 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Keni plane për fundjavë? Ja si parashikohet moti


  Fundjava parashikohet me mot të kthjellët dhe temperatura të larta. Masat ajrore të qëndrueshme do të kushtëzojë kushtet e motit sot. Alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta do të dominojnë deri në mesditë në pjesën më të madhe të territorit.

  Pasditja dhe mbrëmja mbetet me kthjellime në pjesën më të madhe të vendit por vranësira të shpeshta paraqiten zonat përgjatë kufirit lindor.

  Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në të dy vlerat ekstremale ditore duke u luhatur nga 2°C mëngjesi deri në 20°C mesdita.

  Era do fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim mbi 2 ballë. Ndërsa e diela vjen me diell./Moti nga MeteoAlb/Tiranapost/A.C