• Shqip
 • English
 • E hënë, 22 Korrik 2019
 • Shqip
 • English
 • Të gjitha Tech

  Ke rastin më të mirë për ta blerë iPhone X lirë


  Para disa ditësh ju prezantuam me telefonat e rinj nga Apple, e ndërsa flitet se do dalin në treg në fund të javës me çmime të larta, telefonët e vjetër do pësojnë zbritje me 25% nga çmimi fillestar. Bazuar në një artikull të Metro, thuhet se IphoneX me 64 GB do ulet në çmimin 536 paund. Nëse i referohemi çmimit fillestar, iPhoneX blihej për 999 paund. Kështu zyrtarët e Apple bëjnë thirrje për të gjithë adhuruesit e iPhone se nëse nuk munden të blenë tre telefonët e rinj, mund të marrin telefonat paraardhës me çmime më të lira. Jo vetëm kaq, por flitet se vlera nuk do i rritet më. Faqja MusicMagpie tregon pak a shumë se si do jenë çmimet e iPhonëve të tjerë, por edhe telefonëve Samsung./ Lista më poshtë/ Artikulli i marrë nga Metro, për Tiranapost.al Elisa Bajrami.

   

  Nëse i besojmë thashethemeve, kështu do jetë iPhone XS dhe me këtë çmim