• Shqip
 • English
 • E diel, 15 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Urrejtja ndaj bukurisë

  Esencë editori/ “-Po Lasgushi ynë sot, a thua do jetë i treti i vërteti? Inshalah!, – i them me humor, meqë jemi edhe për Stamboll, profesor Lutit, i cili më duket i vetmi që nuk e nget ajo që thuhet nëpër rrjet. Duket si i mësuar dhe fundja jelekun e shpëtimit njeriu e ka në mendje më shumë sesa poshtë karriges. Mirë bën! Ervisi lexon në shqip ende rregullat, ndërsa Lasgushi po ngrihet për një udhëtim me gazetarë, reporterë, fotografë dhe plot thashetheme mbi fletët e trupit të tij.”

  Ku do shkojë Ilva Tare? Gazetarja sapo dha lajmin bashkë me një foto

  Esencë editori/ Gazetarja do drejtojë gjigantin mediatik që hapet në Shqipëri, Euronews. “New Alliances”, shkruan Ilva në Instagram poshtë një fotoje ku shfaqet në një zonjë për të cilën mësuam se quhet Françoise Champey, drejtoresha e re e gjigantit Euronews. Tiranapost mëson se Françoise ka menaxhuar skuadra të tëra shumëgjuhëshe dhe multikulturore gazetarësh prej 24 vitesh.