• Shqip
  • English
  • E enjte, 18 Prill 2019
  • Shqip
  • English
  • Video/ Tsipras mund të japë votën në qershor për hapjen e negociatave për Shqipërinë

    Esencë Editori/ Gjatë samitit të Dubrovnikut kryeministri Rama duket se po shfrytëzon çdo sekondë për takime bindëse për votën e qershorit. Në një video shpërndarë në Instagramin e tij ku shoqërohet nga krahu i tij i djathtë Endri Fuga shihen pamjet, por nuk dëgjohet qartë biseda teksa komunikojnë pak gjatë kohës që lejohen kamerat dhe aparatet në takim. Burime nga kryeministria pohojnë se Greqia është pozitive për qershorin, çeljen e negociatave.