• Shqip
 • English
 • E shtunë, 20 Korrik 2019
 • Shqip
 • English
 • Kadare i shkruan letër Vlahutinit: Isha gati t’ju kërkoja ndjesë në gjunjë

  Policia e Tiranës bëri të ditur se pas një shkrimi të publikuar në rrjetin social Facebook, Kastriot Myftaraj, i njohur për teoritë e komplotit botëror dhe opinionist në disa televizione, u arrestua i akuzuar për thirrje publike për kryerjen e akteve të dhunshme duke ngritur diskutime mbi kufirin që ndan lirinë e shprehjes nga thirrja për dhunë.

  Kryeministri kërkon votë për Vettingun jo për partinë

  Në një situatë politikë të paprecedentë në 25 vite pluralizëm ku partia demokratike nuk do të hyjë në zgjedhjet parlamentare kryeministri Rama e di që pavarësisht se zgjedhjet bëhen legjitime , moralisht kjo mungesë qoftë edhe për gafë të partisë më të madhe opozitare nuk janë një peshë e lehtë. Ndaj me kujdes ai duket se ka gjetur një mundësi për të devijuar vëmendjen nga kjo pjesë dhe ta quaj 18 Qershorin ditën kur votohet Vettingu.