• Shqip
 • English
 • E shtunë, 25 Maj 2019
 • Shqip
 • English
 • Arrestimi i Habilajt/ Mediat italiane publikojnë përgjimet. Përmendet emri Saimir

  Është MeridioNews që në një artikull të zgjeruar ku  pretendohet se ka dhe përgjime përmendet emri Saimir, dhe në tërmetin politik që kjo ngjarje ka shkaktuar, nën akuzë vihet ish-Ministri. Por kjo mbetet një çështje që pritet të sqarohet nga drejtësia. Si në Shqipëri ashtu edhe në Itali mediat jo gjithmonë flasin e shkruajnë të vërteta. Jo pak herë lajmet kanë rrzultuar abuzuese. Në këtë rast mbetet si kudo pika e dyshimit

  Debati në gjyq/ Rektori Koni: Më futën në një makinë të zezë. Shullazi: E pse u ndjeve i kërcënuar?

  Ndërkohë dëshminë e saj e ka dhënë edhe Ministrja Nikolla, por që deri më tani ende asgjë nuk është bërë publike nga seanca me dyer të mbyllura.

  Këtë të martë pritet të shkojë si dëshmitar edhe ish-Kryeministri Sali Berisha pasi ka qenë pikërisht Berisha i cili përmes një statusi në Facebook një vit më parë njoftoi kërcënimin e Konit dhe Kules nga Emiljano Shullazi.

  Interpelanca ime/ Kushdo mund të thërrasë kryeministrin dhe ministrat për diskutim, njësoj si deputetët

  Mjafton një numër prej 100 anëtarësh të regjistruar, që për një problem komunitar, për një problem me ndjeshmëri rajonale, për një problem të nxehtë kombëtar mund të kërkojnë interpelancën me cilindo anëtar të kabinetit dhe platforma do të ketë ekranin e vet, ku, në kohë reale do të zhvillohet interpelanca e kërkuar.