• Shqip
 • English
 • E hënë, 9 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Dalin shifrat sa shqiptarë presin përgjigjen për azil në Europë, por shanset që të refuzohen janë të mëdha

  Shqipëria nuk është as në luftë dhe as në konflikt civil, që do i jepte përparësi qytetarëve të saj. Përkundrazi cilësohet prej vitesh si një vend i sigurt dhe për më tepër që është në proces negociatash për t’u anëtarësuar në Bashkimin Europian. Monitor i referohet të dhënave të Zyrës Europiane të Mbështetjes së Azilit (EASO). Lexojeni të plotë.

  Një grua dhe katër burra, kjo është pasuria e kandidatëve për kryeministër në Kosovë

  Garues për kryeministër të Kosovës i kanë hyrë një grua e katër burra. Qytetarët e Kosovës me 6 tetor të këtij viti do t’i kenë para vetes pesë emra që po pretendojnë ta marrin në dorë “timonin e shtetit”; Ramush Haradinaj, Kadri Veseli, Vjosa Osmani, Albin Kurti e Fatmir Limaj. Këta pesë persona mbi vete kanë edhe pasuri e para. Në vazhdim ua sjellim pasurin e tyre që e kanë deklaruar në Agjencinë Kundër Korrupsionit.