Ky blog është si një emision i vogël, i cili me përkushtim do që të ju mësojë se si të visheni bazuar në tiparet natyrale dhe si të jeni vetvetja pa e shprehur me fjalë të mëdha. Nuk dua t`ju mësoj si të vishni trendin e fundit, nëse ai nuk është i duhuri për ju, por si ta shndërroni një veshje të thjeshtë, me pak shpenzime, në hit.

Artikull

Një guaskë dhe vera vjen vetëm për ty

Ka disa kohë që dua të blej një set unazash me guaska. Jo me guaska të vërteta, kuptohet, por floriri dhe me një punim të imët lart. Më filloi kjo dës

Pyet Stelën

Ngjyra blu e natës ka qenë një ndër të preferuarat e Christian Dior, sigurisht pas të zezës. Ai thoshte se për një fustan mbrëmjeje me dekolte, kush m

Gabimet që ekrani s’t’i fal

Blerina Braka ka qenë e ftuar tek emisioni “Rudina” disa ditë më parë për të folur për klipin e ri si dhe shtatzëninë. Një nga lexueset e blogut na sh

Goca, a dalim për pazar?

Teksa po mendoja lidhur me sezonin e bukur që po afron, xhaketat e holla me kuadrate, fundet me pala asimetrike, bluzat e stampuara dhe nuancat pastel

A jeni gati për shapkat e verës?

Shapkat e sezonit të ri janë të detajuara me detaje xhufkash, gurë, qëndisje dhe pom-pom. I pamë nëpër koleksionet e Miu Miu, Maison Marigela, Philip

Vishu si princesha Mary e Danimarkës

Princesha Mary e Danimarkës (Mary Elizabeth Donaldson) nuk është aspak pasardhëse e ndonjë familjeje mbretërore, përkundrazi. Ka lindur në Australi në

Jorida Tabaku, një fashioniste në Kuvend

Jorida Tabaku është një prej deputeteve më simpatike në Kuvend. E kam ndjekur shpesh në daljet e saj publike për të parë me vëmendje veshjet. Më ka të