• Shqip
 • English
 • E premte, 20 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Unë e di pse gratë heshtin!

  Esencë Editori/ Ylli televiziv amerikan, modelja dhe autorja Padma Lakshmi, 48 vjeç ka zbuluar se është përdhunuar në moshën 16 vjeçe dhe ngacmuar seksualisht kur ishte në moshën 7 vjeçe. Nisur nga përvoja e tmerrshme e jetës së saj, thotë se e kupton se pse gratë presin vite të tëra në heshtje dhe ngurrojnë ti publikojnë! 

  S’më besonin kur thosha se shpirtrat më flasin! Historia e gruas skoceze që parashikon fatin

  ‘Kam pasur një lidhje të fortë me shpirtrat që kur isha e vogël, edhe pse askush nuk më besonte. Kisha frikë edhe vetë, deri në momentin kur kuptova se nuk duhet t’ja thosha askujt dhe se duhet të shfrytëzoja këtë dhunti’. Kjo është historia e Evie Lochrie nga Skocia e cila vjen me një rrëfim për punën e saj si parashikuese fati, edhe e vërteta është se pavarësisht nëse ka shumë që besojnë apo jo, Evie po bën para dhe po merr famë, gjë të cilat në fakt nuk kanë shumë rëndësi të madhe për të, siç e tregon edhe vetë përmes këtij rrëfimi.  

  Mjekët më thoshin se s’kam gjë, por lodhja e tepërt zgjati 13 vite. Historia e gruas me sindromën që prek miliona njerëz në botë

  Kjo është historia e një gruaje e cila që në moshën 22 vjeçe ndjente lodhje të tepërt dhe sa herë shkonte të vizitohej mjekët i thoshin se nuk kishte asgjë serioze. Sot është 35 vjeç dhe ende vuan nga një sindromë e përhapur shumë nëpër botë, por shumica nuk e dinë se çfarë është realisht. Lexoni rrëfimin e saj të publikuar në median britanike Metro.

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690