• Shqip
 • English
 • E diel, 15 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Kandidatja e SPAK kalon Vettingun, ngel kryeprokurori i Vlorës


  Seancat e Vetitngut për prokurorët dhe Gjyqtarët vijon me intensitet. Në seancën e radhës, me vendim nga KPK, është shkarkuar nga detyra kryeprokurori i Vlorës Ardian Ylli ndërsa ka kaluar me sukses prokurorja e Tiranës Elida Kaçkini, e cila gjendet në listën e kandidatëve për SPAK, Struktura e Posaçme anti-Korrupsion, ose Byroja e Hetimit. Kaçkini rezultoi pa probleme në tri kriteret e rivlerësimit, të pasurisë, profesionalitetit dhe pastërtisë së figurës.

  Trupa e KPK-së që ka kryer rivlerësimin përbëhej nga Valbona Sanxhaktari, Xhensila Pine dhe Etleda Çiftja.

  Por kush është Elida Kaçkini:

  Prokurorja Kaçkini e ka filluar karrierën e saj në vitin 2006 në Prokurorinë e Tiranës. E ndërsa bashkëshorti i saj është gjyqtar në Gjykatën Admiinstrative të Shkallës së Parë në Tiranë. Ndër pasuritë e prokurores përmendeshin dy makina të blera 250 mijë dhe 500 mijë lekë, të cilat sipas KPK ishin të mbuluara nga burime të ligjshme./ Tiranapost.al. E.B

  Image result for Elida Kaçkini

  Këta janë prokurorët e SPAK që do hetojnë politikanët e korruptuar

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post