• Shqip
 • English
 • E shtunë, 25 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Filma Të gjitha

  Ka thyer rekordet e shikueshmërisë premiera e Game of Thrones


  Seriali i rrjetit televiziv “HBO”, “Game of Thrones” ka thyer çdo rekord shikueshmërie ditën e djeshme me episodin e parë të sezonit 7.

  Sipas matjeve të deritanishme vetëm në SHBA në më pak se 24 orë ka marrë 16,1 milion shikime çka është një rritje me 100% në krahasim me 8 milion që ndoqën premierën e sezonit të kaluar. Në atë kohë të gjithë fansat e serialit prisnin me ankth të mësonin fatin e John Snow.

  Tashmë, pas ditës së djeshme “Game of Thrones” është bërë seriali i parë më i ndjekur në botë, pasi ka kaluar “The Walking Dead” që prej vitesh drejtonte matjet e shikueshmërisë. K.H/ tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post