• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 11 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Showbiz Të gjitha TIP top

  Ka dy arsye pse Meghan s`mund të jetë ende shtatzënë


  Fotoja e Meghan Markle me dorën mbi bark bëri xhiron e rrjetit dhe fansat e saj janë gati të bindur se bebi numër 2 po vjen. Ata e lidhin këtë veprim edhe me deklaratën e Harry-t që dëshiron të ketë 2 fëmijë. Mirëpo ky veprim mund të lidhet edhe me forcën e zakonit. Meghan ka vetëm gjashtë muaj që e ka lindur Archie-n dhe në një moment, instinktivisht mund ta ketë vendosur dorën mbi bark, pa e pasur ende një bebe, meqë një s`ka shumë që ka ardhur në jetë.

  Meghan Markle baby: Archie and Meghan
  Meghan dhe Archie, foto nga Express

  Dhe pikërisht koha e shkurtër që kur ka lindur Archie-n është arsyeja tjetër. Ajo u bë nënë në një moshë relativisht të madhe dhe do ta përshpejtojë shtatzëninë e dytë, por edhe kaq shpejt nuk sugjerohet. Nënat duhet të presin të paktën 1 vit nga lindja e një fëmije tek tjetri për të ulur riskun e vdekshëmërisë së tyre. Meghan duhet të jetë e kujdesshme ndaj këtyre sugjerimeve të nxjerra nga studimet mjekësore. Kështu që vështirë të ketë momentalisht një bebe tek barku, dhe për më tepër një bebe që ta ketë rrumbullakosur barkun.

  *Ky post u përshtat nga express dhe është realizuar nga Fabjola Hije.

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post