• Shqip
 • English
 • E diel, 18 Gusht 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Juve bën Ramsey britanikun më të paguar


  Mesfushori i Arsenal Aaron Ramsey ka firmosur një para-kontratë për t’iu bashkuar Juventus-it këtë verë për një rrogë marramendëse 450,000 euro në javë.

  28-vjeçari do të jetë një lojtar i lirë në fund të sezonit dhe ka firmosur një kontratë katërvjeçare.

  Ramsey ka kaluar testet mjekësore në janar, pasi zgjodhi Juventus si klubin e tij të ri.

  Ai do të jetë britaniku më i paguar për sa i përket rrogës javore.

  Kontrata e uellsianit me Arsenal skadon më 30 qershor dhe Topçinjtë nuk do të marrin asnjë kacidhe për transferimin e tij. /XH.K