• Shqip
 • English
 • E diel, 19 Maj 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Jepnin para me fajde, zbulohet roli që kishte polici i përfshirë në grupin kriminal


  Polici Ergys Lohja kishte dijeni për dhënien e parave me fajde të grupit kriminal në Shkodër, prej të cilit u arrestuan 12 persona.

  Sipas të dhënave të grupit hetimor për “tvklan.al”, mësohet se Lohja gjithashtu negocionte edhe në uljen e interesave të parave të dhëna me fajde.

  Burimet hetimore sqarojnë se ulja e interesave të fajdeve ishte kërkuar për llogari të dy vëllezërve Radovani, djemtë e ish-Prefektit të Shkodrës, që bënë më pas dhe denoncimin në Prokuori.

  Skema e grupit kriminal ishte e tillë: Ata jepnin para borxh dhe vendosnin vlerën e interesit të kthimit nga 3% deri në 20%. Nëse paratë nuk hua nuk ktheheshin brenda afatit, anëtarët e këtij grupi u merrnin qytetarëve pronat, shtëpitë dhe pasuri të tjera që ata posedonin./ Referuar TvKlan/ Tiranapost.al