• Shqip
 • English
 • E shtunë, 21 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Rajoni Të gjitha

  “Janë njerëz mali”, Vuçiç qorton kryeministren serbe: Nuk duhet t’i ofendojmë shqiptarët


  Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka qortuar kryeministren Ana Brnabiç, pas deklaratës së saj ofenduese në adresë të krerëve shtetërorë të Kosovës, kur tha se “ata janë njerëz mali”.

  Në reagimin e tij gjatë një interviste televizive, Vuçiç tha se: Ne duhet ta kuptojmë se çfarë janë interesat tona. Interesat tona nuk duhet të jenë në dërgimin e çfarëdo ofendimeve për shqiptarët, madje as përfaqësuesit e tyre politik, ndonëse për ta mendojmë më të keqen, por duhet të punojmë që t’i tregojmë botës se ne jemi për kompromis, se është e qartë kush nuk e dëshiron kompromisin”. /Tiranapost.al/

  Video/ Njerëz të dalë nga mali! Reagon BE për deklaratën e kryeministres serbe për Kosovën

  Kryeministrja serbe i përshkruan serbët racionalë dhe kosovarët njerëz pylli, Bushati: Për të ardhur keq që politikanë të rinj…

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690