• Shqip
 • English
 • E shtunë, 18 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Ja cilët janë lojtarët që janë larguar nga Mourinho dhe që kanë shkëlqyer më pas


  Edhe trajnerët e mëdhenj gabojnë.

  Rasti konkret është ai i Mourinho, i cili i gjendur në rrethana të ndryshme ka larguar gjatë karrierës së tij lojtarë që në klubet ku kanë shkuar, kanë arritur të shkëlqejnë.

  Portugezi njihet për lidhjet e tij të forta me lojtarët, por kur nuk të do në skuadër bën mirë të largohesh për të luajtur diku tjetër.

  Dhe në fakt nuk janë pak ata që janë larguar dhe kanë shkëlqyer pasi janë larguar nga skuadrat e drejtuara nga Mourinho.

  10-Juan Manuel Mata nga Chelsea-Man.Utd në 2014

  Chelsea's Juan Mata celebrates scoring during his side's 4-2 Premier League win at Tottenham Hotspur

  9-Kevin De Bruyne nga Chelsea-Wolfsburg në 2014

  IMG_0535

  8-Ryan Bertrand nga Chelsea-Southampton në 2015

  IMG_0536

  7-Lassana Diarra nga Chelsea-Arsenal në 2007

  IMG_0537

  6-Ezequiel Garay nga Real Madrid-Benfica në 2011

  IMG_0538

  5-Romelu Lukaku nga Chelsea-Everton në 2014

  IMG_0539

  4-David Luiz nga Chelsea-PSG në 2014

  Chelsea's Brazilian defender David Luiz celebrates scoring their second goal from a freekick during the English Premier League football match between Chelsea and Aston Villa at Stamford Bridge in London, on December 23, 2012. AFP PHOTO/GLYN KIRK RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or ?live? services. Online in-match use limited to 45 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. (Photo credit should read GLYN KIRK/AFP/Getty Images)

  3-Tiago Mendes nga Chelsea-Lyon në 2005

  IMG_0541

  2-Arjen Robben nga Chelsea-Real Madrid në 2007

  IMG_0542

  1-Leonardo Bonucci nga Inter-Bari në 2009

  IMG_0543

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post