• Shqip
 • English
 • E hënë, 23 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Botë Të gjitha Video

  Jahti më i madh në botë është gati për të lundruar


  Një miliarder rus është gati për të marrë  jahtin e tij më të madh në botë. Jahti prej 420 milion eurosh është 144 metra e gjatë me tre shtylla të mëdha, 90 metra të larta, është gati për tu nisur.

  I përket miliarderit Andrey Melnichenko Igorevich dhe aktualisht është në ujërat daneze pas largimit të anijeve gjermane në Kiel ku është ndërtuar. Jahti do t’i dorëzohet pronarit të pasur.

  jaht

   

  I quajtur “Superyacht” është i pajisur me xham anti-plumb dhe anti bombë, ka tetë kate, me dysheme druri të fortë  e shumë cilësi të tjera. Përveç kësaj, anija ka shtatë suita luksoze, një pishinë dhe një klub nate.

  jaht 2

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690