• Shqip
 • English
 • E premte, 15 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Kosova Të gjitha

  Ja kush do të jetë kandidati për kryeministër i opozitës në Kosovë


  Kryetari i “Nismës për Kosovën”, Fatmir Limaj një nga eksponentët më të lartë të opozitës kosovare ka dekalruar ditën e sotme në emisionin “Infobox” se sipas tij kandidati për kryeministër në Kosovë nga opozita duhet të jetë Ramush Haradinaj.

  Ai është shprehur i bindur se kandidatura më serioze dhe oferta më e mirë për shtetin e Kosovës është Ramush Haradinaj. Limaj ka bërë thirrje aleatëve të tjerë të koalicionit opozitar t’i bashkohen qëndrimit të tij në të mirë të së ardhmes në Republikën e Kosovës.

  I pyetur në lidhje me mundësinë e zgjedhjeve të parakohshme Limaj është shprehur se po mblidhen firmat për mocionin e mosbesimit, por rezultati varet nga vullneti i dy partive në pushtet LDK dhe PDK.

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post