Lifestyle Nën lupën e Stela Sallakut Te gjitha TIP top

Ja cilat janë fustanet që mund t’i veshim me atlete


Nga Stela Sallaku: Miti i të veshurit fustan dhe këpucë stiletto me takë tashmë është lënë pas. Trendi këmbëngul që fustanin e preferuar ta veshim me këpucët më të rehatshme në botë, atletet. Ndaj jua kam paraprirë këtë detaj që kur kemi folur për gardërobën kapsulë para disa kohësh. Atletet e bardha nuk janë kurrë të tepërta, duan paksa kujdes të mirëmbahen, por në fund të fundit, cila është ajo veshje që nuk do kujdes?

Dior thotë se nëse kujdesemi për trikot, kostumet e zeza, xhinset, si dhe këpucët e bardha, mund t’jua rrisim jetëgjatësinë deri në 5-6 vite. Kjo është arsyeja pse mamatë tona i kushtonin shumë rëndësi dollapit duke e aromatizuar, mbajtur larg pluhurin dhe hekurosur me kujdes secilën veshje.

Gjithsesi fustanet kane limitim, pra jo të gjitha mund të vishen me atlete, sepse biem ndesh me rregullat e fashion dizajnit dhe mund të dukemi larg elegantes. Ndaj bëni kujdes gjithsesi. Ja cilat mund t`i veshim me atlete./Tiranapost.al