Sport Te gjitha

Iu zgjidh problemi edhe Spanjës. Ky do jetë trajneri i ri


Fernando Hierro është emëruar trajneri i ri i ekipit të Spanjës. Emërimi i tij vjen pas shkarkimit të Julen Lopetegui, i cili u zyrtarizua një ditë më parë si trajner i Real Madridit.  Ishte presidenti i federatës spanjolle Luis Rubiales i cili shkarkoi Lopeteguin. Hierro ka mbajtur më parë postin e drejtorit sportiv, është 50 vjeç, i gjatë 1.88 cm, ka lindur në Spanjë dhe babai i dy fëmijëve.

Fernando Hierro was sporting director at the Spanish FA

Nesër Kupa e Botës, por Spanja pa trajner. Diçka ka ndodhur