• Shqip
 • English
 • E martë, 28 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Showbiz Të gjitha TIP top

  Ishte më keq nga çe prisja. Vetëm kësaj here Rita pa vërtet gjendjen e Kosovës


  Në një intervistë për “The Sun” Rita Ora foli për rikthimin e pas disa vitesh në Kosovë. “Ishte më keq nga ç`prisja. Pashë shtëpi dhe vizitova fëmijë që s`shkonin në shkollë. Vizitova nëna të reja”, tha Rita. Kjo s`ishte vizita e parë e saj në Kosovë, por e para herë që takoi njerëzit në shtëpitë e tyre, në realitetin e tyre. Një vizitë ndryshe nga ato për koncerte, kur ajo është diva dhe ata që shkojnë për ta dëgjuar janë kryesisht rini. Arsyeja e vizitës së saj ishte UNICEF dhe u desh të vinte si ambasadore për të njohur realitetin.

  Më pas tregoi dhe emocionet që ndjeu. “Ishte një përvojë shumë prekëse, më bëri të kuptoj që jam e bekuar që munda të transferohem në Angli dhe të realizoj ëndrrat e mia e të prindërve të mi”, tha Rita që lëvizi nga Kosova me prindërit si pasojë e luftës në Kosovë.

  *Ky post u përshtat nga The Sun dhe është realizuar nga Fabjola Hije.

  Video/ Nëse ju themi që Rita Ora është në Kosovë për fëmijët ndoshta s’do e klikoni sikur ndahet nga i dashuri, por ia vlen

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post