• Shqip
 • English
 • E martë, 15 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Politikë Të gjitha

  Ish-ministri i Jashtëm Bushati për shtyrjen e negociatave: Është për të ardhur keq që vendet anëtare nuk iu përmbajtën konkluzioneve të tyre të 2018


  Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati thotë se është për të ardhur keq fakti që disa vende anëtare të Bashkimin Europian nuk iu përmbajtën vendimit që e morën vetë qershorin e kaluar për t’i çelur Shqipërisë negociatat në qërshor 2019.

  Sakaq, ai thtoë se rruga mbetet e hapur për në tetor të këtij viti.

  “Është për të ardhur keq që vendet anëtare të Bashkimit Europian nuk iu përmbajtën konkluzioneve të tyre te qershorit 2018, për çeljen e negociatave për anëtarësim ne BE me Shqipërinë në qershor të 2019. Gjithsesi, rruga mbetet e hapur për në Tetor 2019 dhe Shqipëria e dedikuar me reformat që kanë lidhje me këtë proces.”, shkruan ish-ministri Bushati. /Tiranapost.al/

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690