• Shqip
 • English
 • E hënë, 17 Shkurt 2020
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Interi dhe Napoli pas Llorentes


  Napoli do të zhvillojë më shumë bisedime me Fernando Llorenten, por Interi është ende i interesuar për sulmuesin.

  Spanjolli mbetet pa klub pasi i përfundoi bashkëpunimi me Tottenham Hotspur dhe raportohet se është në bisedime disa klube italiane.

  Tani, Nicolo Schira e Gazzetta dello Sport po raporton se kampi i futbollistit do të takohen me zyrtarët e klubit napolitan të enjten për një marrëveshje të mundshme.

  Napoli do ta sjell në radhët e veta edhe sulmuesin meksikan të PSV-së, Hirving Lozanon, por gjithashtu dëshirojnë një qendër sulmues me përvojë në krah të Arkadiusz Milikut.

  Sidoqoftë, Schira paralajmëron se Interi është duke i përcjell zhvillimet për së afërmi gjersa thuhet se i kanë ofruar kontratë dyvjeçare me vlerë tre milionë euro plus bonuse.

  Ndryshe, kujtojmë se veterani ka punuar më parë nën urdhrat e trajnerit të zikaltërve, Antonio Conte, ku ky i fundit drejtonte klubin e Juventusit në sezonën 2013-14. /XH.K

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post