• Shqip
 • English
 • E hënë, 14 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Inter rikthen interesimin për Rakitic


  Interi ka rikthyer interesimin për Ivan Rakitic, mirëpo Barcelona kërkon 50 milionë euro për shërbimet e mesfushorit.

  Është raportuar se Nerazzurrët i kanë kërkuar shërbimet e Arturo Vidal, por Sport bën të ditur se klubi italian po kërkon futbollistin kroat.

  Rakitic është lidhur me zikaltrit për disa muaj, ndërsa trajneri i ri, Antonio Conte, dëshiron më shumë opsione në mesfushë.

  31-vjeçari nuk bën më pjesë në listën e emrave të parë te Blaugranët pas transferimit të Frenkie de Jong dhe prezencës së disa mesfushorëve.

  Mirëpo, problemi i vetëm qëndron në shumën e parave që kërkon Barca për shërbimet e tij që janë 50 milionë euro. /XH.K

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690