• Shqip
 • English
 • E enjte, 12 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Botë Foto Galeri Të gjitha

  Imazhet më emblematike nga referendumi në Katalonjë


  Dita e djeshme ka qenë dita e paralajmëruar për referendumin e pavarësisë në Katalonjë dhe ashtu siç pritej ka ngritur përplasje të mëdha mes qeverisë dhe separatistëve. Mbi 900 njerëz besohet të jenë plagosur nga përplasjet mes forcave të Madridit dhe popullsisë.

  Gjithashtu, qeveria spanjolle pohoi se mbi 400 policë janë dëmtuar gjatë përplasjeve të dhunshme. Ende nuk dihet sesi do të tejkalohet ky moment i vështirë, politik. Imazhet e mësipërme ilustrojnë disa nga momentet më historike të referendumit të mbajtur ditën e djeshme. K.H/ tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post