• Shqip
 • English
 • E shtunë, 19 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Ikën ngrehina e fundit në mes të Tiranës


  Kjo ndërtesë ka funksionuar si fast-food dhe si qendër bukurie, e ndërtuar 10 vjet më parë në sheshin “Italia” qëndronte kundrejt çdo rregulli urbanistik në këtë vend.

  Ajo i rezistoi shumë fushatave për shembje, por më në fund duket se i ka ardhur edhe asaj fundi për t’i hapur vend Arenës Kombëtare. Lajmi dhe video u dha edhe nga vetë kryebashkiaku Veliaj, i cili e quante atë, “çibani i fundit”.

  “Iken ngrehina e mbetur nga aksi qendror i Tiranes per ta hapur plotesisht Sheshin Italia per Arenen Kombetare. Shpronesim per ata me leje, prishje per te fortet qe shtuan katet pa leje ne kohe te Lulit e Kunatit famëkeq. Tirana nuk ndalet”, shkruan Veliaj në një postim në Instagram./ Tiranapost.al

  Shembet godina 4-katëshe prej xhami te sheshi “Italia”

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]