• Shqip
 • English
 • E hënë, 20 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Igli Tare tregon dëshirën që ka për Shqipërinë


  Igli Tare pasi rezultoi i suksesshëm për kombëtaren shqiptare dhe disa nga klubet elitare te Serisë A, tashmë prej vitesh është pjesë drejtuese e klubit të Lazios në rolin e drejtorit sportiv. Shqiptari është renditur disa herë si një nga më të mirët në botë në rolin e tij. Tare disa herë e ka theksuar faktin se dëshiron që në të ardhmen të marrë drejtimin e Kombëtares Shqiptare.

  “Sa i përket dëshirës time, unë e kam thënë që një ditë dua ta drejtoj Shqipërinë. Nuk e di se sa do të realizohet, por kjo është si dëshirë. Gjithsesi këtu po flasim për të ardhmen, pasi për momentin jam shumë i lumtur te puna ku jam”, ka thënë Tare.

  Igli Tare ishte edhe pjesë e ndeshjes sensibilizuese që u zhvillua në stadiumin kombëtar midis kombëtareve të Shqipërisë, Italisë, Greqisë dhe Turqisë./XH.K

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post